Tërnava (Preshevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavë
Трнава
Fshat
Vendndodhja
Tërnavë is located in Serbia
Tërnavë
Tërnavë

Koordinatat: 42°16′51″V 21°38′47″L / 42.28083°V 21.64639°L / 42.28083; 21.64639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Lugina e Preshevës
Qarku Pçinjë
Komuna Preshevë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Popullsia 1,160 banorë (2002)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Prefiksi +381 0(17)
Targa VR
Koordinatat 42° 16′ 51″ Veri

21° 38′ 47″ Lindje

Tërnavë (serbisht: Трнава/Trnava) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Tërnava (Preshevë)
Viti1948195319611971198119912003
Popullsia1001107512041203120713971548

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]