Bukuroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukuroc
Букаревац
Fshat
Vendndodhja
Bukuroc is located in Serbia
Bukuroc
Bukuroc

Koordinatat: 42°20′05″V 21°42′34″L / 42.33472°V 21.70944°L / 42.33472; 21.70944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Lugina e Preshevës
Qarku Pçinjë
Komuna Preshevë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Popullsia 905 banorë (2002)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Targa VR
Koordinatat 42° 20′ 05″ Veri

21° 42′ 34″ Lindje

Bukuroc (serbisht: Букаревац/Bukarevac) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati i Bukurocit është një ndër fshatrat me pozitë të mirë gjeografike.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e këtij vendbanimi është krejtësisht shqiptare.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Bukuroci
Viti1948195319611971198119912003
Popullsia4575265976796726301062

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]