Kantoni Écury-sur-Coole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Écury-sur-Coole)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Écury-sur-Coole
Canton de Écury-sur-Coole
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kryeqëndra Écury-sur-Coole
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 417,99 km2
Popullsia 6.757 banorë 1999
Dendësia 16,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5110
Kantoni Écury-sur-Coole – harta_foto

Kantoni Écury-sur-Coole (frëngjisht: Canton d'Écury-sur-Coole) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Écury-sur-Coole. Ka sipërfaqe 417.99km2 dhe popullsi 6757 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Écury-sur-Coole aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]