Kantoni Dormans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dormans
Canton de Dormans
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Épernay
Kryeqëndra Dormans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 199,98 km2
Popullsia 9.545 banorë 2006
Dendësia 47,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5109
Kantoni Dormans – harta_foto

Kantoni Dormans (frëngjisht: Canton de Dormans) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dormans. Ka sipërfaqe 199.98km2 dhe popullsi 9545 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dormans aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]