Kantoni Ville-en-Tardenois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ville-en-Tardenois
Canton de Ville-en-Tardenois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Reims
Kryeqëndra Ville-en-Tardenois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 218,24 km2
Popullsia 12.518 banorë 2009
Dendësia 57,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5131
Kantoni Ville-en-Tardenois – harta_foto

Kantoni Ville-en-Tardenois (frëngjisht: Canton de Ville-en-Tardenois) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ville-en-Tardenois. Ka sipërfaqe 218.24km2 dhe popullsi 12518 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ville-en-Tardenois aktualisht përbëhet nga 38 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]