Kantoni Sainte-Menehould

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Menehould
Canton de Sainte-Menehould
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Sainte-Menehould
Kryeqëndra Sainte-Menehould
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 370,51 km2
Popullsia 8.824 banorë 1999
Dendësia 23,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5123
Kantoni Sainte-Menehould – harta_foto

Kantoni Sainte-Menehould (frëngjisht: Canton de Sainte-Menehould) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Menehould. Ka sipërfaqe 370.51km2 dhe popullsi 8824 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Menehould aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]