Kantoni Montmort-Lucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montmort-Lucy
Canton de Montmort-Lucy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Épernay
Kryeqëndra Montmort-Lucy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 252,06 km2
Popullsia 4.013 banorë 2006
Dendësia 15,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5118
Kantoni Montmort-Lucy – harta_foto

Kantoni Montmort-Lucy (frëngjisht: Canton de Montmort-Lucy) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmort-Lucy. Ka sipërfaqe 252.06km2 dhe popullsi 4013 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmort-Lucy aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]