Kantoni Ville-sur-Tourbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ville-sur-Tourbe
Canton de Ville-sur-Tourbe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Sainte-Menehould
Kryeqëndra Ville-sur-Tourbe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 306,86 km2
Popullsia 2.360 banorë 1999
Dendësia 7,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5132
Kantoni Ville-sur-Tourbe – harta_foto

Kantoni Ville-sur-Tourbe (frëngjisht: Canton de Ville-sur-Tourbe) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ville-sur-Tourbe. Ka sipërfaqe 306.86km2 dhe popullsi 2360 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ville-sur-Tourbe aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]