Kantoni Épernay-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épernay-2
Canton de Épernay-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Épernay
Kryeqëndra Épernay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.076 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5137
Kantoni Épernay-2 – harta_foto

Kantoni Épernay-2 (frëngjisht: Canton d'Épernay-2) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épernay. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21076 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épernay-2 aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]