Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson
Canton de Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Vitry-le-François
Kryeqëndra Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 274,32 km2
Popullsia 4.143 banorë 1999
Dendësia 15,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5124
Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson – harta_foto

Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson (frëngjisht: Canton de Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson. Ka sipërfaqe 274.32km2 dhe popullsi 4143 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Remy-en-Bouzemont-Saint-Genest-et-Isson aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]