Kantoni Fère-Champenoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fère-Champenoise
Canton de Fère-Champenoise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Épernay
Kryeqëndra Fère-Champenoise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 384,89 km2
Popullsia 5.802 banorë 2006
Dendësia 15,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5113
Kantoni Fère-Champenoise – harta_foto

Kantoni Fère-Champenoise (frëngjisht: Canton de Fère-Champenoise) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fère-Champenoise. Ka sipërfaqe 384.89km2 dhe popullsi 5802 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fère-Champenoise aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]