Kantoni Épernay-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Épernay-1
Canton de Épernay-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Épernay
Kryeqëndra Épernay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 5,31 km2
Popullsia 12.737 banorë 2006
Dendësia 2.398,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5111
Kantoni Épernay-1 – harta_foto

Kantoni Épernay-1 (frëngjisht: Canton d'Épernay-1) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Épernay. Ka sipërfaqe 5.31km2 dhe popullsi 12737 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Épernay-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]