Kantoni Heiltz-le-Maurupt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Heiltz-le-Maurupt
Canton de Heiltz-le-Maurupt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Vitry-le-François
Kryeqëndra Heiltz-le-Maurupt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 281,13 km2
Popullsia 3.517 banorë 1999
Dendësia 12,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5115
Kantoni Heiltz-le-Maurupt – harta_foto

Kantoni Heiltz-le-Maurupt (frëngjisht: Canton d'Heiltz-le-Maurupt) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Heiltz-le-Maurupt. Ka sipërfaqe 281.13km2 dhe popullsi 3517 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Heiltz-le-Maurupt aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]