Kantoni Beine-Nauroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beine-Nauroy
Canton de Beine-Nauroy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Reims
Kryeqëndra Beine-Nauroy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 327,13 km2
Popullsia 9.925 banorë 2009
Dendësia 30,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5104
Kantoni Beine-Nauroy – harta_foto

Kantoni Beine-Nauroy (frëngjisht: Canton de Beine-Nauroy) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beine-Nauroy. Ka sipërfaqe 327.13km2 dhe popullsi 9925 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beine-Nauroy aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]