Jump to content

Kantoni Châlons-en-Champagne-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Châlons-en-Champagne-4
kanton

Kantoni Châlons-en-Champagne-4 (frëngjisht: Canton de Châlons-en-Champagne-4) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châlons-en-Champagne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châlons-en-Champagne-4 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]