Kantoni Reims-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Reims-7
Canton de Reims-7
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Reims
Kryeqëndra Reims
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.038 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5140
Kantoni Reims-7 – harta_foto

Kantoni Reims-7 (frëngjisht: Canton de Reims-7) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Reims. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17038 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Reims-7 aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]