Kantoni Givry-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Givry-en-Argonne
Canton de Givry-en-Argonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Sainte-Menehould
Kryeqëndra Givry-en-Argonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 343,89 km2
Popullsia 3.129 banorë 1999
Dendësia 9,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5108
Kantoni Givry-en-Argonne – harta_foto

Kantoni Givry-en-Argonne (frëngjisht: Canton de Givry-en-Argonne) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Givry-en-Argonne. Ka sipërfaqe 343.89km2 dhe popullsi 3129 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Givry-en-Argonne aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]