Kantoni Châlons-en-Champagne-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Châlons-en-Champagne-2
Canton de Châlons-en-Champagne-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kryeqëndra Châlons-en-Champagne
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5135
Kantoni Châlons-en-Champagne-2 – harta_foto

Kantoni Châlons-en-Champagne-2 (frëngjisht: Canton de Châlons-en-Champagne-2) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châlons-en-Champagne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Châlons-en-Champagne-2 aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]