Kantoni Thiéblemont-Farémont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thiéblemont-Farémont
Canton de Thiéblemont-Farémont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Vitry-le-François
Kryeqëndra Thiéblemont-Farémont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 334,65 km2
Popullsia 11.286 banorë 1999
Dendësia 33,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5128
Kantoni Thiéblemont-Farémont – harta_foto

Kantoni Thiéblemont-Farémont (frëngjisht: Canton de Thiéblemont-Farémont) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thiéblemont-Farémont. Ka sipërfaqe 334.65km2 dhe popullsi 11286 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thiéblemont-Farémont aktualisht përbëhet nga 33 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]