Kantoni Marson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Marson
Canton de Marson
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kryeqëndra Marson
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 356,46 km2
Popullsia 9.067 banorë 1999
Dendësia 25,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5116
Kantoni Marson – harta_foto

Kantoni Marson (frëngjisht: Canton de Marson) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Grand-EstFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marson. Ka sipërfaqe 356.46 km2 dhe popullsi 9067 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marson aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]