Kantoni Vitry-le-François-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vitry-le-François-Est
Canton de Vitry-le-François-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Vitry-le-François
Kryeqëndra Vitry-le-François
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5133
Kantoni Vitry-le-François-Est – harta_foto

Kantoni Vitry-le-François-Est (frëngjisht: Canton de Vitry-le-François-Est) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vitry-le-François. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vitry-le-François-Est aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]