Kantoni Évreux-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Évreux-Nord)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Évreux-Nord
Canton de Évreux-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Évreux
Kryeqëndra Évreux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.014 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2716

Kantoni Évreux-Nord (frëngjisht: Canton d'Évreux-Nord) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Évreux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25014 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Évreux-Nord aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Claude Behar

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]