Kantoni Châlons-en-Champagne-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Châlons-en-Champagne-2)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châlons-en-Champagne-2
Canton de Châlons-en-Champagne-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kryeqëndra Châlons-en-Champagne
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5135
Kantoni Châlons-en-Champagne-2 – harta_foto

Kantoni Châlons-en-Champagne-2 (frëngjisht: Canton de Châlons-en-Champagne-2) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châlons-en-Champagne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châlons-en-Champagne-2 aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]