Kantoni Saint-Florent-le-Vieil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Saint-Florent-le-Vieil)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Florent-le-Vieil
Canton de Saint-Florent-le-Vieil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Cholet
Kryeqëndra Saint-Florent-le-Vieil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191,87 km2
Popullsia 17.617 banorë 2009
Dendësia 91,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4925
Kantoni Saint-Florent-le-Vieil – harta_foto

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil (frëngjisht: Canton de Saint-Florent-le-Vieil) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Florent-le-Vieil. Ka sipërfaqe 191.87km2 dhe popullsi 17617 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Florent-le-Vieil aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]