Kantoni Montfaucon-Montigné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montfaucon-Montigné
Canton de Montfaucon-Montigné
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Cholet
Kryeqëndra Montfaucon-Montigné
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,49 km2
Popullsia 25.407 banorë 2009
Dendësia 119,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4919
Kantoni Montfaucon-Montigné – harta_foto

Kantoni Montfaucon-Montigné (frëngjisht: Canton de Montfaucon-Montigné) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montfaucon-Montigné. Ka sipërfaqe 212.49km2 dhe popullsi 25407 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montfaucon-Montigné aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]