Kantoni Noyant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Noyant
Canton de Noyant
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Saumur
Kryeqëndra Noyant
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 304,75 km2
Popullsia 6.163 banorë 2009
Dendësia 20,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4922
Kantoni Noyant – harta_foto

Kantoni Noyant (frëngjisht: Canton de Noyant) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noyant. Ka sipërfaqe 304.75km2 dhe popullsi 6163 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noyant aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]