Kantoni Cholet-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Cholet-1
Canton de Cholet-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Cholet
Kryeqëndra Cholet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.604 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4935
Kantoni Cholet-1 – harta_foto

Kantoni Cholet-1 (frëngjisht: Canton de Cholet-1) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cholet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25604 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cholet-1 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]