Kantoni Doué-la-Fontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Doué-la-Fontaine
Canton de Doué-la-Fontaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Saumur
Kryeqëndra Doué-la-Fontaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 233,45 km2
Popullsia 14.490 banorë 2009
Dendësia 62,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4913
Kantoni Doué-la-Fontaine – harta_foto

Kantoni Doué-la-Fontaine (frëngjisht: Canton de Doué-la-Fontaine) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Doué-la-Fontaine. Ka sipërfaqe 233.45km2 dhe popullsi 14490 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Doué-la-Fontaine aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]