Kantoni Châteauneuf-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Châteauneuf-sur-Sarthe
Canton de Châteauneuf-sur-Sarthe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Segré
Kryeqëndra Châteauneuf-sur-Sarthe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 237,07 km2
Popullsia 12.713 banorë 2009
Dendësia 53,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4910
Kantoni Châteauneuf-sur-Sarthe – harta_foto

Kantoni Châteauneuf-sur-Sarthe (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-sur-Sarthe) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-sur-Sarthe. Ka sipërfaqe 237.07km2 dhe popullsi 12713 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-sur-Sarthe aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]