Kantoni Montreuil-Bellay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montreuil-Bellay
Canton de Montreuil-Bellay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Saumur
Kryeqëndra Montreuil-Bellay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 228,79 km2
Popullsia 13.007 banorë 2009
Dendësia 56,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4920
Kantoni Montreuil-Bellay – harta_foto

Kantoni Montreuil-Bellay (frëngjisht: Canton de Montreuil-Bellay) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montreuil-Bellay. Ka sipërfaqe 228.79km2 dhe popullsi 13007 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montreuil-Bellay aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]