Kantoni Chalonnes-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Chalonnes-sur-Loire
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.156

Kantoni Chalonnes-sur-Loire (frëngjisht: Canton de Chalonnes-sur-Loire) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chalonnes-sur-Loire. Ka sipërfaqe 111.92km2 dhe popullsi 12156 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chalonnes-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]