Kantoni Cholet-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Cholet-3
Canton de Cholet-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Cholet
Kryeqëndra Cholet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 28.477 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4940
Kantoni Cholet-3 – harta_foto

Kantoni Cholet-3 (frëngjisht: Canton de Cholet-3) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cholet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 28477 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Cholet-3 aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]