Kantoni Seiches-sur-le-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Seiches-sur-le-Loir
Canton de Seiches-sur-le-Loir
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Angers
Kryeqëndra Seiches-sur-le-Loir
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 208,86 km2
Popullsia 12.160 banorë 2009
Dendësia 58,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4931
Kantoni Seiches-sur-le-Loir – harta_foto

Kantoni Seiches-sur-le-Loir (frëngjisht: Canton de Seiches-sur-le-Loir) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seiches-sur-le-Loir. Ka sipërfaqe 208.86km2 dhe popullsi 12160 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seiches-sur-le-Loir aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]