Kantoni Beaufort-en-Vallée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaufort-en-Vallée
Canton de Beaufort-en-Vallée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Arrondissement Angers
Kryeqëndra Beaufort-en-Vallée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,6 km2
Popullsia 18.781 banorë 2009
Dendësia 110,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4905
Kantoni Beaufort-en-Vallée – harta_foto

Kantoni Beaufort-en-Vallée (frëngjisht: Canton de Beaufort-en-Vallée) është një kantondepartamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaufort-en-Vallée. Ka sipërfaqe 169.6km2 dhe popullsi 18781 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaufort-en-Vallée aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]