Demiraj (Gjilan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Demiraj
Fshat
Vendndodhja
Demiraj is located in Kosova
Demiraj
Demiraj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 15″ Veri

21° 30′ 45″ Lindje

Demiraj është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]