Kishnapola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kishnapolë
Shpal
Fshat
Vendndodhja
Kishnapolë is located in Kosova
Kishnapolë
Kishnapolë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 60000
Prefiksi -
Targa 06
Koordinatat 42° 27′ 42″ Veri

21° 18′ 6″ Lindje

Kishnapolë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]