Pidiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pidiq
Pidik
Fshat
Vendndodhja
Pidiq is located in Kosova
Pidiq
Pidiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 50″ Veri

21° 31′ 35″ Lindje

Pidiq është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pidik.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]