Nasala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nasalë
Fshat
Vendndodhja
Nasalë is located in Kosova
Nasalë
Nasalë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 7″ Veri

21° 26′ 46″ Lindje

Nasalë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Në Nasalë njerzit shkojnë për peshkim sepse atje është Anamorava.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]