Sllakoci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllakoc i Poshtëm
Malmir i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Sllakoc i Poshtëm is located in Kosova
Sllakoc i Poshtëm
Sllakoc i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 785 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 15″ Veri

21° 18′ 21″ Lindje

Sllakoc i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malmir i Poshtëm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]