Zhegoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhegoc
Zhegos
Fshat
Vendndodhja
Zhegoc is located in Kosova
Zhegoc
Zhegoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 814 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 21″ Veri

21° 20′ 35″ Lindje

Zhegoc është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Zogaj dhe Zhegos.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]