Cërnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërnicë
Qarrisht
Fshat
Vendndodhja
Cërnicë is located in Kosova
Cërnicë
Cërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 32″ Veri

21° 25′ 11″ Lindje

Cërnicë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarrisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]