Gumnishti (Gjilan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gumnisht
Lamisht
Fshat
Vendndodhja
Gumnisht is located in Kosova
Gumnisht
Gumnisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 41″ Veri

21° 22′ 38″ Lindje

Gumnisht është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lamisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]