Selishti (Gjilan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selisht
Trollisht
Fshat
Vendndodhja
Selisht is located in Kosova
Selisht
Selisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 25″ Veri

21° 29′ 34″ Lindje

Selisht është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trollisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]