Sllakoci i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllakoc i Epërm
Malmir i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Sllakoc i Epërm is located in Kosova
Sllakoc i Epërm
Sllakoc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 833 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 52″ Veri

21° 19′ 42″ Lindje

Sllakoc i Epërm është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malmir i Epërm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]