Kantoni Ancerville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ancerville
Canton d'Ancerville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Bar-le-Duc
Kryeqëndra Ancerville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 200,7 km2
Popullsia 9.741 banorë 1999
Dendësia 48,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5501

Kantoni Ancerville (frëngjisht: Canton d'Ancerville) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ancerville. Ka sipërfaqe 200.7km2 dhe popullsi 9741 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ancerville aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Louis Canova

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]