Kantoni Dun-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dun-sur-Meuse
canton de Dun-sur-Meuse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Dun-sur-Meuse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 167,2 km2
Popullsia 3.344 banorë 1999
Dendësia 20 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5507

Kantoni Dun-sur-Meuse (frëngjisht: Canton de Dun-sur-Meuse) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dun-sur-Meuse. Ka sipërfaqe 167.2km2 dhe popullsi 3344 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dun-sur-Meuse aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]