Kantoni Damvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Damvillers
canton de Damvillers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Damvillers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,75 km2
Popullsia 2.552 banorë 1999
Dendësia 11,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 55xx

Kantoni Damvillers (frëngjisht: Canton de Damvillers) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Damvillers. Ka sipërfaqe 214.75km2 dhe popullsi 2552 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Damvillers aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]