Kantoni Stenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Stenay
canton de Stenay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Stenay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 207,89 km2
Popullsia 6.244 banorë 1999
Dendësia 30,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5520

Kantoni Stenay (frëngjisht: Canton de Stenay) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Stenay. Ka sipërfaqe 207.89km2 dhe popullsi 6244 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Stenay aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]