Kantoni Verdun-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Verdun-Ouest
canton de Verdun-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Verdun
Kryeqëndra Verdun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.204 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5530

Kantoni Verdun-Ouest (frëngjisht: Canton de Verdun-Ouest) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verdun. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11204 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Verdun-Ouest aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]