Kantoni Gondrecourt-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gondrecourt-le-Château
canton de Gondrecourt-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Gondrecourt-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.020 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5510

Kantoni Gondrecourt-le-Château (frëngjisht: Canton de Gondrecourt-le-Château) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gondrecourt-le-Château. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5020 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gondrecourt-le-Château aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]